Страни с най-зимни олимпийски медали

Първите модерни зимни олимпийски игри се проведоха във Франция през 1924 г. Олимпийската харта твърди, че спортът, игран през зимните игри, трябва да се играе на лед или сняг. Не е изненада тогава, че всички водещи страни, които печелят медали, се намират в северното полукълбо, където има естествено изобилие от сняг, планински терен и ледени температури.

Най-добрите медали за спечелване на медали

Страните, спечелили най-много медали на зимните олимпийски игри, включват Норвегия, САЩ, Австрия, Германия и Съветския съюз. Северната страна на Норвегия има отличието да спечели по-голямата част от медалите си по време на зимните игри. Медалистите в Норвегия включват надарени спортисти като Аксел Лунд Свиндал (алпийски скиор), Хелене Олафсен (сноубордист), и Йохан Олав Кос (кънки).

Американските спортисти се отличиха както в зимните, така и в летните игри. Някои забележителни примери са Дороти Хамил (фигурист), Аполо Антон Оно (кънки) и Улица Пикабо (алпийски скиор).

Източноевропейската страна Австрия се нарежда на трето място сред топ медал. Нацията е домакин на световната конкуренция два пъти; През 1964 и 1976 г. Игрите се проведоха в град Инсбрук. Местни състезатели като Карл Шнабл (ски скок), Пепи Стигел (алпийски скиор) и Лени Търнър (луж) всички медали в зимните игри.

Страната на Германия е уникална, защото нейните версии се появяват четири пъти в водещите държави, спечелили медали. Не само, че съвременната нация на Германия # 4 в списъка на всички времена, но и Източна Германия заема 12 място, а Западна Германия е на # 18, следвана от отбора на Германия (с общо 19 медала).

Подобно на Германия, Русия е преминала през многобройни политически промени през годините. Като Съветски съюз страната спечели общо 194 медала на Зимните олимпийски игри. След падането на Съветския съюз екип, наречен Единен отбор, участва в Летните и зимните олимпийски игри през 1992 година. С изключение на балтийските държави екипът беше съставен от атлети от бившия Съветски съюз, включително Армения, Беларус и Украйна. Съвременният руски олимпийски отбор спечели впечатляващите 124 медала, поставяйки страната на 10-то място по отношение на превишения брой медали.

Духът на конкуренцията

Северни нации като Норвегия със студено време, изобилие от сняг и планински терен имат предимство, когато става въпрос за състезания в зимните олимпийски игри. Независимо от броя на медалите в страните обаче, игрите осигуряват форум за спортисти от цял ​​свят да се събират заедно, да представят своята страна и да споделят в духа на конкуренцията като представители на най-добрите в спорта.